box_small2

Szczególną opieką otaczamy
naszych najmłodszych pacjentów.
Wspieramy również wiedzą
i doświadczeniem młode mamy :)

Program “Mleczny ząbek”

Program “Mleczny ząbek” – opieka stomatologiczna dla dzieci w wieku szkolnym.

Zęby mleczne wymagają szczególnej opieki – zarówno w domu poprzez prawidłową higienę jamy ustnej, jak i przez stomatologa w gabinecie.

Zęby mleczne pełnią ważną rolę w przygotowaniu miejsca zębom stałym. Jeżeli dziecko traci zbyt wcześnie zęby mleczne, to może to przeszkodzić w prawidłowym umiejscowieniu innych zębów. Dlatego tak ważne jest utrzymanie zębów mlecznych w zdrowiu, dopóki nie zostaną naturalnie zastąpione zębami stałymi. Zęby mleczne, które mają próchnicę negatywnie wpływają również na zęby stałe. Rozległa próchnica może doprowadzić do przedwczesnego usunięcia mleczaków, co w konsekwencji wywołuje u dzieci liczne alergie i prowadzi do wad postawy.

Zapraszamy do nas dzieci na wizyty adaptacyjne, od których to właśnie powinien rozpocząć się kontakt dziecka z dentystą. Z przyjemnością zapoznamy Malucha z naszym personelem i pokażemy gabinet. Podczas takiej wizyty robimy przegląd i rozmawiamy z dziećmi o zębach próbując zainteresować je tym, co się dzieje w ich buziach.

Najgorzej kiedy dzieci po raz pierwszy do dentysty trafiają dopiero wtedy, kiedy boli je ząb. To najczęściej wtedy rodzą się urazy na całe życie. Bo zanim ból zostanie pokonany, Maluch musi przejść drogę przez mękę.

Utrata pierwszego ząbka mlecznego, to też bardzo dobry moment na to, aby włożyć ząbek pod poduszkę i osobiście wybrać się do Wróżki Zębuszki… Na dzieci czekają dyplomy właścicieli pięknego uśmiechu, kolorowe szczoteczki do zębów, miarki wzrostu lub specjalne książeczki edukacyjne.

PROMOCJE DLA MALUCHÓW:

  • wizyta adaptacyjna 50 zł-100 zł
  • lakierowanie wszystkich zębów 100 zł-150 zł
  • kolorowe wypełnienia w zębach mlecznych w cenie 80-120 zł