box_small2

Szczególną opieką otaczamy
naszych najmłodszych pacjentów.
Wspieramy również wiedzą
i doświadczeniem młode mamy :)

Program “Zdrowa, piękna mama”

Kobiety będące w ciąży, szczególnie w tym okresie powinny dbać przede wszystkim o siebie. Zdrowa mama, to także zdrowe dziecko, dlatego też regularne wizyty u lekarza to podstawa. Jednak nie tylko ginekolog, ale również stomatolog powinien znaleźć się na liście najczęściej odwiedzanych lekarzy.

Ciąża to czas szczególny, ponieważ właśnie wtedy często dochodzi do różnych schorzeń: pod wpływem zmian hormonalnych rozpulchnieniu ulegają dziąsła, które jednocześnie stają się podatne na urazy, odsłaniają się szyjki zębowe, powstają stany zapalne i szczególnie szybko rozwija się próchnica. Również częste wymioty w czasie ciąży sprawiają, że zęby są narażone na kontakt ze szkodliwymi dla nich kwasami żołądkowymi, a podjadanie nocą również negatywnie wpływa na higienę jamy ustnej.

Jeśli kobieta w czasie ciąży zaniedba higienę jamy ustnej, może dojść nie tylko do próchniczego uszkodzenia zębów, ale i rozwoju bądź zaostrzenia parodontozy. Próchnica, podobnie jak choroby dziąseł, może być źródłem zakażenia, które może doprowadzić do porodu przedwczesnego lub do infekcji u dziecka w trakcie porodu. Nie należy obawiać się leczenia periodontologicznego w czasie ciąży, które jest bezpieczne zarówno dla matki, jak i płodu i nie ma negatywnego wpływu na przebieg ciąży.

PROMOCJE DLA PRZYSZŁYCH MAM:

  • zniżki na stomatologię zachowawczą
  • profesjonalne czyszczenie zębów (skaling, piaskowanie, polerowanie) 200 zł
  • darmowe przeglądy i konsultacje ogólne co 3 miesiące